четвер, 24 березня 2016 р.

Луцьк


Столиця Волині… Розлоге місто на берегах річки Стир… Був тут понад десять років тому… З того часу трохи призабув побачене тоді… І ось я поїхав знову… Враження від побаченого – якнайкращі ! Розділю свою фото-розповідь на три частини: від прибуття до Старого міста, потім похід по Старому місту і на десерт символ Луцька – замок. Ну, що, хто бачив Луцьк побачить знову, хто не бачив – тоді йдемо дивитися…


Дорога

На жаль, доїхати до Луцька зі Львова зранку залізницею нема як – потяг Чернівці-Ковель їздить через день, та ще й відправляється посеред ночі, тому такий варіант мені не підійшов. Довелося їхати на автостанцію «Північна» (вул. Б. Хмельницького) і сідати до маршрутки Львів-Луцьк, яка прибуває з львівського автовокзалу. Зауважу, що до Луцька немалий трафік пасажирів, тому якщо ви плануєте їхати маршруткою, наприклад, з п'ятниці по неділю включно, подумайте про придбання квитків завчасно. Я небезпідставно вирішив їхати в середу, причому коли маршрутка відправилася о 7.10 з автостанції, то практично всі місця були зайняті. 

Чим далі зі Львова, тим більше народу трамбувалося, особливо коли переїхали на волинську територію. Відповідно, маршрутка їхала досить важко. Робила короткі зупинки на автостанціях у Камянці-Бузькій, Радехові і Горохові. Проклята всіма водіями дорога Львів-Радехів-Луцьк сьогодні має зовсім інший вигляд: зі Львова до Сапіжанки не ремонтований «хвилястий» асфальт, від Сапіжанки і аж до межі з Волинською областю майже всюди постелили нове покриття, на волинській стороні між Гороховом і Луцьком тривають активні дорожні ремонти…


У місті

В мене з собою план Луцька. Чомусь думав, що маршрутка поїде через місто і я зможу вийти відразу поблизу центру. Яке ж було моє здивування, коли після автостанції №2 на вул. Львівській маршрутка поїхала не прямо, а повернула праворуч і погнала якимись вулицями і селами… Бачу, що центр міста залишився по лівій стороні… І десь так хвилин двадцять ми їхали, поки поруч дороги я не побачив залізничну колію… Тепер стало зрозуміло, що водії об’їжджають місто з півдня через район Гнідава і село Рованці і аж тоді прибувають на автовокзал… Через три години і двадцять хвилин моя затерпла від постійного сидіння задниця вилізла врешті на гамірному автовокзалі Луцька…
01.

Вже за традицією перше що роблю по приїзді в чуже місто – йду перефотографовувати розклади транспорту. Дивлюся, що маршрутки назад до Львова їздять доволі часто (остання згідно розкладу відправляється о 18.00, прибуває до Львова о 21.35). Біля автовокзалу – великий «китайський» базар з численними проходами… Бачив на карті Google що з автовокзалу до залізничного вокзалу потрібно пройти через надземний перехід. Я такий собі задоволений обійшов базар і вирішив перейти на іншу сторону колії по землі… А хрін вам з бурячками! Все загороджено! Отже, потрібно зайти в торговий центр (вхід з вулиці, яка йде паралельно залізниці), піднятися на третій поверх і аж тоді вийти на перехід…
02.

Вид з переходу на маленьку частину навколишнього базару…
03.

Саме цікаве: як перейти на іншу сторону, коли торговий центр зачинений? Перейшов і спустився до залізничного вокзалу
04.

Повірте мені на слово, я все ще пам'ятаю з понад десятирічної давності нещасного вигляду місцевий залізничний «вокзал», з якого тоді я вперше познайомився з Луцьком. Тоді я був в шоці від побаченого… Сьогодні я знову в шоці… Але з самої позитивної сторони! Це мабуть один з найприємніших і найпозитивніших залізничних вокзалів у межах західної України, які я бачив (не сперечаюся, що є гарніші, та пишу з побачених мною особисто).
05.

06.

07.

08.

09.

Всередині вокзал невеликий, затишний, світлий і чистий, якийсь домашній трохи… Коли виходите в місто з вокзалу бачите перед собою перспективу проспекту Грушевського, по якому потрібно рухатися в центр міста…
10.

Для тих хто не в курсі – по чужих містах я не користуюся місцевим громадським транспортом (хіба у виняткових обставинах). Просто хочу і люблю йти пішки і бачити все навколо в деталях… Якщо ви не хочете йти понад чотири кілометри до Старого міста втомленими від довгого переїзду ніженьками, сідайте на маршрутки чи тролейбуси – їхати по місту є вибір. Енергійно рухаюся пішки по проспекту в сторону Майдану Незалежності. Приклад забудови прсп. М. Грушевського

11.




А ось і сам Майдан Незалежності

12.

На цьому ж Майдані пам’ятник М. Грушевському
13.

Відразу видно, що Луцьк орієнтований на туристів, у тому числі іноземців. Чималий плюс – на вказівниках написали відстані до цікавих об’єктів
14.

Вид на вул. Винниченка з Майдану Незалежності. Саме по Винниченка потрібно йти, щоб потрапити до центру
15.

По Луцьку їздять тролейбуси. Звичайні…
16.

Та трохи незвичайні – бо дуууууже довгі і суцільні (не «гармошки»)
17.

Йду собі по вул. Винниченка і на бічній вуличці побачив спочатку на щоглі такий от кістяк риби…
18.

А на стіні (як розумію пивного закладу) – підступну зміюку, голова якої з жахом кидається на пішохода з пивної піни…:) А, перед словом "здраво" є слово "не" :))
19.

Супер-модні лавки на вул. Винниченка, мені особисто сподобалися, хоч не пробував на них посидіти…)
20.

Будинок Прокуратури
21.

Зупинка громадського транспорту «ЦУМ» на тій же вул. Винниченка. Електронне табло, на якому в режимі реального часу показують час прибуття і напрямки руху громадського транспорту. Під таблом розмістили чотири «барабани» - на кожному з них номери маршруток і графіки руху в робочі та вихідні дні.
22.

Ну ось прийшов я на Театральний Майдан – думаю, це саме серце Луцька, найбільша площа в центрі міста. Тут є три домінанти: зі сходу площі – «ЦУМ Луцьк»
23.

З заходу – театр ім. Т. Шевченка з пам’ятником Лесі Українці перед ним
24.

А з півдня – великий Свято-Троїцький кафедральний собор (XVII ст.). Ага, біля всіх важливих пам’яток тут розміщені такі інформаційні таблиці з описом історії пам’ятки на українській та англійській мовах…
25.

Вхідна брама до собору
26.

Ще декілька фото
27.

28.

29.

На прилеглій до собору території побачите поховання відомих релігійних діячів, які служили в цьому храмі
30.

Біля Театрального Майдану, на початку Проспекту Волі можете побачити сонячний годинник, а перед ним – в масштабі планети Сонячної системи. Цікаво так…
31.

Поблизу Кафедрального собору, на бічній вулиці дивлюся є споруда Національного банку…
32.

Від Театрального Майдану в напрямку Старого міста починається довга, мальовнича, пішохідна вулиця Лесі Українки
33.

На цій вулиці є всякого-різного… Наприклад, біля пивного ресторану «Бравий Швейк» фігура того самого Швейка з синьо-жовтими стрічками на шиї…
34.

Або ж пам'ятник волинському поету Костю Шишко, який за столиком попиває каву…
35.

Симпатичний будиночок…
36.

Завершення кутової вежі цього ж будиночка
37.

Безперечно, мальовничості цій вулиці додають пообрізувані дерева
38.

Симпатична, стильна, цікава вулиця, по якій майже безперервно туди-сюди курсують пішоходи…
39.

Ще один будиночок на цій же вулиці
40.

Балкони…
41.

Молода пані з незадоволеним виразом обличчя в маленькому скверику біля вул. Лесі Українки
42.

На стіні одного з будинків розташували зображення Луцького замку, яким він виглядав колись…
43.

А тепер покажу вам модний вияв сучасного мистецтва – стріт-арт і мурали, які я побачив на вулицях Луцька. Наприклад, на стіні Галереї мистецтв по вул. Л. Українки (щось не впізнав хто це такий:)
44.

На стіні будинку по тій же вулиці от така абстракція
45.

«Святі мужі Волині» - така назва творіння. Концептуально...
46.

Розмальовка стіни старого будинку по вул. Братковецького в Старому місті (мабуть, на замовлення орнітологів:)
47.

Великий і яскравий мурал на стіні школи по вул. Глушець (біля Старого міста)
48.

Ну і найкрутіший, настильніший і найбільший мурал, який я побачив, розташований на стіні будинку бічної вулички від пішохідної Вулиці Л. Українки. Справжній шедевр!
49.


В наступних частинах побачите Старе місто і Луцький замок. Зовсім скоро. Дочекайтеся! 

Сподобався пост? То поділіться ним в соцмережах (кнопки під постом)!

Гігантський інтернет-архів   "ДЕРЕВ'ЯНІ ЦЕРКВИ ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ"

Немає коментарів:

Дописати коментар