середу, 6 грудня 2017 р.

Сатанів


В це селище зі зловісною назвою, яке притулилося до лівого (на хмельницькій стороні) берега річки Збруч, я не мав наміру потрапити, тому зовсім був не підготовлений відвідувати його цікаві об’єкти, коли ми туди приїхали, але…


Все, що я раніше запам’ятав про це селище – в ньому є він, який притягує сюди туристів, як мед бджіл. Проте, давайте розкажу все по черзі… 


Переїжджаємо колишній кордон між двома імперіями, а сьогодні міст через історичний Збруч, з тернопільської на хмельницьку сторону…
01.

Річка тут тихоплинна, огорожі моста, традиційно для Західної України, розфарбовані в кольори національного прапора…
02.

Сам Сатанів має свої історичні райони + до селища «поприростали» інші села, тому тепер тут як містечко виходить… Перше, що впало у вічі, коли опинилися в Сатанові – блакитно-жовті полоски на електричних стовпах, на деяких з них (мова про стовпи) були встановлені сонячні панелі, від яких світять ліхтарі, а також рівний асфальт головної вулиці. Центральна частина селища має історичну назву «Град». Саме в його північній стороні розташована візитівка Сатанова, туристична принада №1, до якої з головної дороги, на жаль, нема ніякого вказівника – руїни Сатанівського замку. Ми без допомоги місцевих вирахували поворот до цього замку, проїхали повз дивну сучасну цегляну будівлю «під замок», потім попри закинуту залізобетонну конструкцію, далі біля круглої вежі…
03.

Ми – на місці. Перед нами велике подвір’я колишньої твердині з добре збереженими стінами і частиною вежі, які є зі сторони стрімкого берега Збруча…
04.

Бачу огороджену яму – тут проводять розкопки…
05.

З мурів замку відкривається класний краєвид на тернопільську сторону, а точніше на сам Збруч і село Калагарівка з церквою…
06.

…і на городи селян
07.

Руїни північної (є ще західна) вежі замку зі сторони його подвір’я…
08.

Ось так всередині вежі…
09.

Бійниці…
10.

Якщо вийти за межі замку на північ і обернутися назад…
11.

Отже, що маємо в результаті: три вежі і мур зі сторони берега річки Збруч – оце вся принада для спраглих руїн, екстриму (якщо походити по мурі) і класних краєвидів… Думаю, не варто підкреслювати, що тут все «дике» - жодних інформаційних вказівників і таблиць, після дощу чимало болота, одним словом ви зрозуміли…

Я пригадував, що в Сатанові є ще цікаві речі, які варто побачити, але не знав точно які конкретно і де саме, та й вільного часу не залишалося через відвідання руїн замку. Тому ми в центрі повернули ліворуч вгору на дорогу, яка веде до траси Умань-Львів і зупинилися перед костелом, вежі якого видно здалеку…
12.

Святиня виявилася новобудом (1990-1994 рр.)
13.

З гори відкривається гарна панорама на нижню частину Сатанова, де крім міської брами збереглася білосніжна синагога (з 1514 р.(?)…
14.

Можливо, в цьому селищі є ще якісь цікаві варті відвідання об’єкти, про які не знав, проте добре, що дорогою хоч щось побачили…

Наступними будуть більші містечка на Тернопільщині. Приєднуйтеся, що не пропустити )

Сподобався пост? То поділіться ним в соцмережах (кнопки під постом)!

Гігантський інтернет-архів   "ДЕРЕВ'ЯНІ ЦЕРКВИ ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ"

 

Немає коментарів:

Дописати коментар