вівторок, 1 березня 2016 р.

Чинадієво. Замок «Сент-Міклош»


Після того, як подивився колишній палац графів Шенборнів (сьогодні санаторій «Карпати»), взяв курс в сторону Мукачево, а точніше до Чинадієвського замку, який ні разу не бачив…


По карті від станції Карпати до замку в Чинадієвому 5,6 км. Для когось це велика відстань, але мені це нормально (якщо є запас вільного часу). 


Отож, вийшов на трасу Київ-Чоп і по узбіччі спокійно пішов в сторону потрібного мені селища

01.




Знаєте, з назвами міст/сіл на Закарпатті трохи бардак… Наприклад, на карті написано «Чинадійово» (Чинадієве), а на вказівнику і на офіційних таблицях – «Чинадієво». Подібне з другим за величиною містом Закарпаття – на карті зустрічається «Мукачеве», а на інших вказівниках і написах – «Мукачево».
Перед цим вказівником при трасі нагадування водіям, які ганяють на великих швидкостях, що можна побачити в Чинадієво найцікавішу пам’ятку в селищі
02.

Біля роздоріжжя (траса бере праворуч, а до Чинадієво – ліворуч) стоїть невеликий комплекс з рестораном «Козачок»
03.

Насправді, селище чимале і нагадує перевернену догори ногами букву «П». Стара типова забудова при головній вулиці Чинадієва
04.

Місцеві черепичні дахи навіть зачаровують, адже в такому ракурсі нагадують маленькі піраміди…
05.

У східній частині селища є місцева залізнична «станція», на якій я о 14.20 підсідав на просту електричку Львів-Мукачево до райцентру. Всі будівлі на колишній тепер станції мають …замуровані вікна і двері…
06.

Крім однієї будівлі… Вгадаєте якої? Хто подумав про туалет, той вгадав! )) А, в іншому кінці Чинадієво електричка робить ще одну зупинку. Наближаюся до центру селища. Вже здалека праворуч від центральної вулиці видно місцеву церкву святого Іллі (УГКЦ(?)
07.

Пам’ятна таблиця на стіні церкви
08.

З іншого ракурсу
09.

Якщо напроти церкви з головної вулиці повернути ліворуч до бічної вулички, тоді прийдете до невеликої церкви московського патріархату
10.

11.

Каплиця і хрест при дорозі напроти греко-католицької церкви (біля хреста аж потім побачив інформаційну таблицю, яку забув сфотографувати)
12.

А за декілька кроків знову ж таки по правій стороні головної вулиці ледве тримаються стовпа ось ці вказівники для туристів…
13.

Ну от він, місцевий замочок «Сент-Міклош», таким ви побачите його з дороги…
14.

Заходжу через ворота на територію цієї пам’ятки… Праворуч відразу привертає увагу інфо стенд, на якому на двох мовах (українською і угорською) написана історія постання замочку. Сама споруда так собі…
15.

Якось так відразу і важко висловити свої емоції від побаченого…
16.

Видно, колись тут почали щось трохи відновлювати…
17.

Один з входів до колишньої оборонної споруди…
18.

Вид з півдня, зі сторони річки. До слова, від стін замочку до річки всього 140 метрів…
19.

Тут, мабуть, вікна вже і не буде…
20.

Вежі замку згори підсвічують…
21.

Тут видно офіційний вхід до замку для туристів… Перед входом двоє торговців сувенірами сиділи без діла, адже в той час тут нікого крім мене не було…
22.

Ще вікна…
23.

Фасад зі сторони дороги…
24.

На стінах замочку вивіски написані чомусь іноземною мовою…
25.

Коли зафіксував споруду з різних сторін і зібрався йти, один з продавців сувенірів почав кликати мене і пропонував відвідати музей в середині замочку. Казав, що там трохи приміщень «відреставрували»… В той момент в мене якось не було бажання йти всередину (відповідно не знаю вартості вхідного квитка), тому відмовився, пояснивши, що маю замало вільного часу…
Якщо будете їхати в сторону Мукачево зі сторони Сваляви (або навпаки), можете зупинитися в центрі Чинадієво і подивитися на цей «Берегсентміклоші вар» - з угорської «Замок святого Миколая», який постав ще в середині XV ст.
26.

Від замку я вертаюся назад звідки прийшов і через 2 км. зупиняюся на станції Чинадієво, незабаром сідаю в електричку Львів-Мукчево, через дві зупинки виходжу на платформі «Мукачево-Прилад» (біля мосту) і йду на мукачівський автовокзал зафотографувати про всяк випадок розклади руху маршруток. Я вперше на місцевому автовокзалі, який, безперечно, більше нагадує звичайний базар з морем всякого барахла на прилавках… Щоб знайти де ж є вхід в сам вокзал з розкладами і касами, потрібно уважно шукати очима вказівник… Все, знайшов) Маючи карту-схему Мукачева, в якому я був вже багато раз і в різних його кінцях (а місто велике), рухаюся вуличками в центр, на площу Миру, де в теплу неділю прогулюються мукачівці… Перед тим як піду на залізничний вокзал, зроблю декілька фото в центрі стильного, майже європейського, чистого, приємного і цікавого міста – саме таким я вперше його побачив і таким він залишиться в моїй пам’яті
27.

28.

29.

30.

31.

32.


Практична інформація (станом на 28 лютого 2015 року) для охочих повторити маршрут: Санаторій «Карпати» - Замок в Чинадієво – центр Мукачево:

Дорога зі Львова

Відправлення потяга Львів-Мукачево зі Львова о 7.10, прибуття до станції «Карпати» о 10.57, вартість проїзду приблизно 28 грн. (квиток у вагон третього класу).
З санаторія «Карпати» до Чинадієво питайте коли можна доїхати маршруткою або пробуйте попуткою до повороту на Чинадієво з траси Київ-Чоп і далі пішки до центру Чинадієво (приблизно 2,5 км.).
Зі станції «Чинадієво» вдень до Мукачево електричка відправляється приблизно о 14.20 (14.25), прибуває до зупинки «Мукачево – Прилад» о 14.35, вартість квитка 6 грн.

Дорога до Львова

Відправлення потяга Мукачево-Львів о 16.40, прибуття до Львова о 20.45, вартість проїзду 29 грн. (квиток у вагон третього класу).

Приємної і вдалої поїздки!


Сподобався пост? То поділіться ним в соцмережах (кнопки під постом)!

Гігантський інтернет-архів   "ДЕРЕВ'ЯНІ ЦЕРКВИ ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ"

Немає коментарів:

Дописати коментар